Mynia parowa


Myjnia parowa to nowa i przede wszystkim bezpieczna dla lakieru alternatywa dla tradycyjnych myjni wodnych. Proces mycia polega na czyszczeniu samochodu parą pod ciśnieniem.

Para o wilgotności 5%, temperaturze 60 stopni i ciśnieniu 6-10 barów jest wystrzeliwana z dyszy pistoletu, bardzo szybko rozpuszcza brud na powierzchni samochodu oraz w trudno dostępnych miejscach, następnie powierzchnia jest przecierana ściereczką z mikrofibry co powoduje, iż samochód jest idealnie czysty i suchy.

W przypadku mocniejszych zabrudzeń np. błotem, smołą, owadami, ptasimi odchodami stosujemy bio- detergenty i bardziej wilgotną parę. Następnie suchą parą powtarzamy mycie i przecieramy mikrofibrą.

Aby dopełnić idealnie proces mycia na suchy samochód zawsze nakładany jest wosk za pomocą delikatnego aplikatora co uwydatnia kolor i połysk lakieru oraz zabezpiecza go na dłużej przed zabrudzeniami.

Parą można również umyć silnik, co jest zdecydowanie bardziej bezpieczne dla elektronicznych podzespołów ze względu na małą ilość wody.


kanał YouTube Ecocarwash.pl