Auto detailing

 
Auto detailing to proces kompleksowego czyszczenia, renowacji i konserwacji samochodu oraz jego elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Przeprowadzone zabiegi mają na celu usunięcie śladów dotychczasowej eksploatacji poprzez doprowadzenie pojazdu do stanu jak najbardziej bliskiego fabrycznemu.

Po zastosowaniu kompletnej technologii auto detailingu podniesiemy walory użytkowe i estetyczne każdego samochodu. Tym samym zwiększamy jego wartość rynkową oraz atrakcyjność przy ewentualnej sprzedaży.

Procesy auto detailingu

Przygotowanie:
 
  • Mycie - proces ten jest wykonywany bardzo starannie i dokładnie, dzięki parze docieramy do trudno dostępnych miejsc i szczelin efektem czego jest idealnie czysty samochód,
  • Oczyszczanie - w procesie tym usuwamy wszelkiego rodzaju głębokie zabrudzenia takie jak: smoła, owady, ślady po odchodach, żywice z drzew
  • Glinkowanie – to proces będący w zasadzie częścią procesu oczyszczania. Jego zadaniem jest usunięcie różnych drobnych cząstek wbitych w lakier będących pochodzenia metalicznego, organicznego i nie tyko, których usunięcie tradycyjnymi metodami jest praktycznie niemożliwe. Wszystkie zabrudzenia pozostają na glince, po tym zabiegu lakier jest idealnie gładki,
  • Suszenie - ma na celu przygotować powłokę lakieru do następnych etapów więc jest realizowane dokładnie za pomocą delikatnych ręczników z mikrofibry,
  • Oklejenie auta – pozwala zabezpieczyć pojazd przed przedostawaniem się pyłu w szczeliny oraz przed naniesieniem środka polerującego na elementy plastikowe lub gumowe.

Inspekcja lakieru:

- Na tym etapie oceniamy stan lakieru, jego oryginalność, kondycję, grubość z dokładnością do 1 mikrona. Zabiegi te pozwalają nam dobrać odpowiednie kosmetyki i zaplanować dalszy przebieg procesu detailingu dla osiągnięcia najlepszych rezultatów.

Renowacja lakieru:

- Wszystkie powyższe zabiegi pozwalają nam dojść do sedna prac. Renowacja lakieru jest to złożony wieloetapowy proces, w wyniku którego usuwamy wady na lakierze w postaci rys, przebarwień, wżerów i hologramów. Zabieg ten w sposób trwały przywraca doskonałą głębie koloru i połysk lakieru.

Zabezpieczenie lakieru:

- Zwieńczamy tutaj naszą pracę nakładając woskową warstwę ochronną na lakier. Spowoduje ona maksymalne uwydatnienie barwy lakieru (tzw. efekt mokrego lakieru) oraz nada piękny i trwały połysk jednocześnie go zabezpieczając. W tym celu używamy wosków naturalnych i syntetycznych stosowanych przez najlepsze firmy detailingowe na świecie, jak też pasjonatów i kolekcjonerów drogich samochodów.

Pielęgnacja kół:


- Czyste, zadbane i błyszczące felgi to wizytówka twojego samochodu. Proponujemy usługę ich dokładnego czyszczenia, polerowania i zabezpieczenia woskiem. Dodatkowo odżywimy i zabezpieczymy opony specjalnym preparatem, który uwydatni ich naturalny, czarny wygląd.

Nadkola i hamulce:

- Dopełnieniem dla wymagających klientów jest usługa czyszczenia nadkoli, zawieszenia i hamulców.

Wnętrze:

Procesem auto detailingu obejmujemy również - wnętrze samochodu. Czyścimy tapicerkę, odżywiamy i zabezpieczamy wszystkie elementy wnętrza wykonane ze skóry, materiału czy plastiku.

Inne:
 
  • Końcówka tłumika - aby chrom zawsze pięknie i rasowo wyglądał nie pomijamy tego elementu,
  • Komora silnika - dbamy również o wygląd silnika i jego elementy,
  • Lampy – codzienna jazda w różnych warunkach oraz mycie powodują, iż klosze lamp przepuszczają coraz mniej światła wpływając na bezpieczeństwo podróżnych i innych użytkowników. Starannie przywracamy im klarowność i blask wpływając na całościowe walory estetyczne samochodu i komfort podróżowania.
  • Szyby - impregnacja zewnętrznej strony szyby środkiem dającym lepszą widoczność w trudnych warunkach atmosferycznych,
  • Uszczelki – zabezpieczenie wszelkiego rodzaju uszczelek i winyli nadając im elegancki wygląd.kanał YouTube Ecocarwash.pl